Hry pro Mac OS X jsou pro Apple důležité, ale nic v tom nepodniká

Hry pro Mac OS X jsou pro Apple důležité, ale nic v tom nepodniká

Zakladatel Valve Software, Gabe Newell, měl rozhovor kvůli vypuštění souboru her Orange Box. Kompilace obsahueje Half-Life 2, Half-Life 2:Episode One, Half-Life: 2: Episode Two, Portal, Team Fortress 2. Jsou však k dipsozici pouze pro systémy Windows, XBox 360 a Playstation 3.

Na otázku, proč není k dispozici také verze pro Mac, Neweel odpověděl, že zkoušel spolupracovat s Apple několik let, ale chyběl větší zájem na straně Apple:

...jednání s Apple probíhalo podle stejného scénáře. Lidé u Apple řekli "Jé, hry jsou pro nás velmi důležité, měli bychom s tím něco udělat." A pak jsme řekli, "Dobře, zde jsou tři věci, které můžete udělat aby vše šlo hladce.", lidé od Apple souhlasili a pak jsme o nich již nikdy více neslyšeli.

Cyklus se opakoval, když nová skupina lidí nahradila starou. Newell na to říká: "vypadají, že chtějí podpořit hry, ale nikdy to nejde dále za tuto myšlenku."

V interview se nehovoří o tom, co by chtěli vývojáři zlepšit na straně Apple, ale tento rok na WWDC Apple zabodoval oznámením her od EA. Dnes na stránkách Apple můžete vidět oznáméné hry EA, které jsou nyní k dispozici.

Poslat Hry pro Mac OS X jsou pro Apple důležité, ale nic v tom nepodniká na facebook
Publikováno 3.10.2007
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License