Google frame, HTML 5 a Internet Explorer

Google frame, HTML 5 a Internet Explorer

Asi všichni již slyšeli o novém zásuvném modulu do Internet Exploreru, který dovoluje IE zobrazovat stránky pomocí WebKitu. Zásuvný modul se jmenuje Google Chrome Frame. Asi to není třeba příliš rozebírat, to již udělali jiní, viz odkazy níže u článku.

Mě zarazila jiná myšlenka. Microsoft argumentuje docela silně proti tomuto modulu (No ještě aby ne, vždyť tímto prakticky ruší vliv IE na Internet) tím, že je prý méně bezpečnější než IE 8. Ponechme stranou, že modul je určen také pro starší IE verze 6, 7, které jsou bezpečnostním rizikem na zvláštní článek. Apple Insider oponuje: jelikož HTML 5 je určen jako náhrada Adobe Flash a Microsoft Silverlight, je třeba se podívat na bezpečnost prohlížeče i z tohoto hlediska a zahrnout do bezpečnostních chyb nejen jádro IE, ale také chyby v zásuvných modulech Adobe Flash a Microsoft Silverlight. Pak již bezpečnost IE nevypadá tak dobře.

Ještě poznámka k odkazům, Secunia neuvádí žádný odkaz na Safari 4 a tak si nejsem jistý zda je to tím, že vše v Safari 4 je v pořádku, nebo jen chybí tento produkt.

Poslat Google frame, HTML 5 a Internet Explorer na facebook
Publikováno 25.9.2009
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License