Google TV nebude mít na růžích ustláno

Google TV nebude mít na růžích ustláno

Google TV bývá často srovnáván s Apple TV. Google však na rozdíl od Apple neprezentuje tento produkt jako "hobby" produkt, ale jako regulérní produkt pro masy - alespoň takový jsem z toho měl dojem. Čáru přes rozpočet Google udělaly hned tři společnosti - ABC, CBS a NBC. Rozhodly se kompletně zablokovat svůj televizní program pro zařízení Google TV.

Ačkoliv oficiálně důvod oznámen nebyl, neoficiálně se hovoří o tom, že se výše zmíněným společnostem nelíbí způsob, jakým Google chrání majitele autorský práv. Jinými slovy, protipirátská opatření. Podle některých Google prioritizuje vyhledávání na zařízeních Google TV jako Sony Internet TV ve prospěch oficiálního obsahu před pirátským, avšak Disneymu (ABC patří pod Disney) se nelíbí, že Google neblokuje pirátské stránky úplně.

Jen některé sítě a podsítě jako CNBC, HBO či Turner reagovaly pozitivně na požadavek Google optimalizovat web stránky pro Google TV. Fox se dosud nevyjádřil, ale předpokládá se, že bude také proti a nepovolí Google přístup ke svému programu. Hulu je již zablokováno, ale spekuluje se, že placená verze Hulu Plus bude odblokována.

Poslat Google TV nebude mít na růžích ustláno na facebook
Publikováno 26.10.2010
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License