FireWire není mrtev nebo to je jen poslední záchvěv?

FireWire není mrtev nebo to je jen poslední záchvěv?

Od doby, kdy Apple oznámil MacBooky bez FireWire, uživatelé Apple bombardují Apple dotazy. Uživatelům se pochopitelně líbí Target disk mód (TGD) pro přenos velkého množství dat mezi počítači, nehledě na možnosti diagnostiky disku bez zatížení počítače. V hlasování 60 procent uživatelů prohlašovala, že nemohou být bez FireWire.

A najednout se objevila malá naděje v tom, že se objevil FireWire přes Ethernet. Spekuluje se o tom, že Apple by mohl podporovat FireWire pomocí Etherentu. Podle jiných zpráv je to však v současné době nemožné.

Naděje nyní prý spočívá pouze ve standardu IEEE 1394c, který je rozšířením FireWire standardů (IEEE 1394/a/b) který by mohl umožňovat přenost FireWire o rychlosti 800 Mbps pomocí twisted-pair nestítěného kabelu kategorie 5. Standard je stále ve vývoji a prošel prvním hlasováním.

Pokud bude standard 1394c přijat, Apple bude schpen jej implementovat na boardu nebo pomcí adaptéru. Apple by mohl implementovat FireWire přes Ethernet v době, kdy bude vypuštěn Sněžný leopard (Mac OS 10.6).

Poslat FireWire není mrtev nebo to je jen poslední záchvěv? na facebook
Publikováno 21.10.2008
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License