Finální zkouška OS X se blíží

Finální zkouška OS X se blíží

Rozhodnutí Apple umístit do budoucích verzí iPhone procesor Moorestown od Intelu, bude mít zcela jistě dopad na bezpečnost celé platformy OS X. Nechápejte mne špatně, nemyslím si že OS X je nebezpečný systém (spíše že je zhruba stejně bezpečný jako jakýkoliv jiný), nicméně ani Apple není bez chyb a tak se bezpečnostní chyby objevují a objevovat budou.

Nebezpečí plynoucí z rozhodnutí Apple do budoucích verzí iPhone umisťovat Moorestown je hlavně v tom, že to vytváří další x86 platformu kde se objevuje OS X, což zvětšuje podíl OS X na trhu s operačními systémy. Díky tomu sice Apple získá větší podíl na trhu s OS X, pokud začne argumentovat s tím, že to je operační systém na x86 strojích, nicméně větší podíl na trhu způsobuje větší atraktivitu operačního systému pro různé nekalé živly.

Na konferenci o bezpečnosti v Kuala Lumpuru to také tvrdí nezávislí bezpečnostní experti. Moorestown čip má být vypuštěn někdy v roce 2009 nebo 2010 jako čip určený pro chytré telefony a přenosná zařízení. Srdcem celého balíčku je Intel Atom procesor, levný nízkoodběrový x86 procesor, ale Intel je přesvědčen, že Apple tento čip využije.

Poslat Finální zkouška OS X se blíží na facebook
Publikováno 31.10.2008
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License