FBI provedla stejný přehmat jako policisté v Mironetu

FBI provedla stejný přehmat jako policisté v Mironetu

Podle všeho to vypadá, že se FBI povedl stejný přehmat, jako české policii před deseti lety v kauze Mironet. Tehdy policie zabavila počítače společnosti Mironet, prý na základě obvinění společnosti Microsoft, že instaluje nelegální software. Kauza měla dohru u Ústavního soudu, který firmu Mironet zcela očistil. FBI se zachovala podobně, ale vnikla do datového centra společnosti Faulkner, kde zabavovala servery, switche, routery a nezapomněla ani na iPody ratolestí majitele firmy Faulkner.

Důsledky jsou zřejmé, stovky firem, které v datovém centru měly své hostované servery o ně přišly, společně s informacemi o zákaznících. Jednalo se také o firmy, které se zabývali VOIP, což pak zapříčinilo spekulace, že to byla akce AT&T a Verizonu, kteří se chtěli vyhnout soudu a zničit/poškodit operátory VOIP se kterými měli spory.

FBI agenti se tvářili velmi překvapeně, když jim jednotlivé firmy volali, že zabavili jejich servery, protože "podle zapojení byly servery spojeny mezi sebou" a také, že " Společnost A pravděpodobně provádí nelegální činnost a díky propojení jsou důkazy pravděpodobně na zařízeních společností B, C či D." Jinými slovy, protože jsou na jedné síti, FBI předpokládala, že tam budou důkazy. Pokud by však někdo doopravdy přemýšlel tímto způsobem, pravděpodobně by důkazy skryl na jiných serverech než na těch, které jsou vedle jeho legitimní činnosti.

Podle dalších informací FBI reagovala na anonymní tip, který označil majitele společnosti za dealera amfetaminu a kokainu. Majitel společnosti však tvrdí, že onen anonymní tip pochází od bývalého zaměstnance, který dostal 70 000 dolarů za práci na VOIP, ale za celou dobu práce pro společnost nehnul prstem.

Poslat FBI provedla stejný přehmat jako policisté v Mironetu na facebook
Publikováno 20.12.2010
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License