Demotivující Vista

Demotivující Vista

Na stránkách Technology review vyšel zajímavý článek o Windows Vista. Autorka článku popisuje svoje seznamování s Mac OS 7-9, OS X přičemž její systém pro každodenní práci byly vždy Windows a nikdy se z ní nestal Macovský fanda.

Situace se prý změnila až po té, co se seznamovala s Windows Vista, která jsou podle jejích slov překrásná, nicméně v některých ohledech trochu těžkopádná a velmi podobná OS X.

Na rozdíl od článků, které situaci okolo OS X/ Windows Vista popisují velmi emotivně, doprovázených slovesy jako ukradl, okopíroval. Tento článek vyjadřuje subjektivní dojem autorky z obou operační systémů a kupodivu výsledek mi připadne lepší než leckteré rádobyrecenze.

Mně osobně přišla zajímavá pasáž, ve kterém jsou popisovány paměťové nároky aplikací. Podle autorky s 1GB paměti, byla schopna spustit jen pár jednoduchých programů jako WWW prohlížeč a Textový editor, bez toho aniž by jí nedošla paměť. Nemohla si spouštět film, protože Windows Media Player neměl dostatek k paměti k zobrazení filmu.

Osobně si myslím, že 1GB paměti, by v dnešní době měl systému stačit, zvlášť na 32bit architektuře. Je také možné, že autorka neměla moc místa na disku pro virtuální paměť či nějaký jiný problém. Fakt že se dostala do takových problémů však podle mne svědčí o tom, že běžní uživatelé budou mít s Windows Vista po uživatelské stránce zřejmě problémy.

Poslat Demotivující Vista na facebook
Publikováno 22.1.2007
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License