Další soudní spor: Apple versus Typhoon Touch Technologies

Další soudní spor: Apple versus Typhoon Touch Technologies

Malá Nevadská společnost zažalovala Apple a několik dalších výrobců počítačů v naději, že získá licenční poplatky za patent na dotykové obrazovky, které se mohou týkat také iPhone.

Žaloba byla podaná v pondělí v Texasu - oblasti, která v minulosti rozhodovala ve prospěch společností vlastnící patent - žalobu podala společnost Typhoon Touch Technologies, která obviňuje Apple že úmyslně porušuje dva patenty z roku 1995 a 1997 tím, že prodává telefony iPhone.

Patenty zmiňují jakékoliv zařízení s dotykovým displejem schopné sbírat informace a jsou tak vágně popsané, že do patentu spadají prakticky všechna tabletová zařízení a dotykové chytré telefony.

V rámci "spravedlnosti", Typhoon plánuje obvinit další výrobce dotykových zařízení jako Fujitsu, HTC, Lenovo, LG, Nokia, Panasonic, Palm, Samsung a Toshiba. Soudní spor začal hlavně kvůli Dellu a jeho tabletu Latitude XT, což byl původní účel žaloby.

Typhoon také zrušil dohodu se Sand Dune Ventures, který vyrábí Tabletkiosk řadu ultramobilních PC a přenáší společnost zpět k většímu soudnímu sporu.

Ve výčtu zařízení porušujících patent, Typhoon tvrdí, že patent porušují HTC Touch chytré telefony, ThinkPad X sériie notebooků od Lenova, Internetový tablet N810 od Nokie a Treo od Palmu.

Je těžké říci, která ze společností uspěje. Ačkoliv některé části patentů se opravdu zmiňují o dotykových obrazovkách, další se odkazují na zastaralé technologie, například na ukládání dat na diskety a SCSI disky, které nemá žádné ze zmiňovaných zařízení.

Pokud však Typhoon ve sporu uspěje, může si tak vygenerovat stálý příjem ze všech zmiňovaných společností. Společnost nežádá pouze vyrovnání finančních ztrát, ale také stálé "licenční" poplatky každé tři měsíce za produkty s tímto patentem.

Poslat Další soudní spor: Apple versus Typhoon Touch Technologies na facebook
Publikováno 24.6.2008
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License