Další příklad, proč nepoužívat DRM

Další příklad, proč nepoužívat DRM

Na Ars technice vyšel zajímavý článek ohledně problému s DRM (Digital Right Managements). Redaktor, který si o víkendu chtěl zahrát legálně koupenou hru Dragon Age: Origins, zjistil že nefunguje. Po několika hodinách zkoumání a hledání, kde je chyba, zjistil, že chyba není u něj, ale u výrobců hry. Podle slov Ars Technicy "díky kombinaci DRM idiocii, technických a komunikačních chyb na straně EA a Bioware" si nemohl zahrát legálně koupenou hru.

Je stále těžší si sednou a zahrát si hru. Vydavatelé her se stávají stále chamtivější a vydávají hry, které jsou uspěchané, s chybami, úmyslně nedokončené a přidávají DRM schémata, které však slouží zejména k frustraci legitimních hráčů. EA a Bioware je pouze poslední příklad.

V tomto případě si hráči Dragon Age: Origins ke svému velkému překvapení , nebyli schopni nahrát uloženou hru, protože ji software označil za neautorizovanou. Jejich uložená hra, při které strávili několik hodin se tak nedala použít. Bohužel standardní řešení problému "Vygooglit si chybovou hlášku", místo kontaktování technické podpory způsobilo velkou ztrátu času. On se totiž tento problém objevoval u hry již od jejího začátku. Google tak nabídl spoustu hacků v encyklopedických podrobnostech, které však řešili jiné problémy. A tak v domnění, že se jedná o "známý" problém, hráči přeinstalovávali .NET framework, hráli si XML a dalšími soubory či dokonce upravovaly registry. Mnoho lidem to dříve pomohlo, nicméně klientské úpravy hry nemohly vyřešit problémy na straně serveru.

Jinými slovy, originál je vždy lepší než kopie...I když na druhou stranu to nemusí být problém všech her, zejména Dragon Age: Origins je známá tím, že se velmi nepovedla a obsahuje velké množství chyb.

Poslat Další příklad, proč nepoužívat DRM na facebook
Publikováno 14.4.2011
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License