DVD ze syntetického kamene vydrží 1000 let

DVD ze syntetického kamene vydrží 1000 let

Malá začínající společnost Cranberry LLC uvedla na trh nový typ DVD média, která mají vydržet 1000 let bez degradace kvality či čitelnosti. DiamonDisc jak se produkt nazývá má kapacitu standardní 4,7 GB, řečeno slovy Apple: kapacitu pro 2000 fotografií nebo 1200 skladeb nebo tři hodiny videa.

Výdrž DVD je až 80 stupňů Celsia, přežije ultrafialové paprsky nebo běžné opotřebování materiálu. DiamonDisc neobsahuje žádné barevné, adhesivní či reflexní materiály, které by se mohly zhoršit. DVD je kompatibilní s běžnými DVD přehrávači. Asi bude pro nás obtížné prokázat, že DVD vydrží těch 1000 let (ne že bych se toho rád nedočkal.:-)) Podle výrobce DVD prošlo standardními ECMA-379 testy na teplotu a vlhkost čímž překonalo ostatní na trhu, kteří mluví o 300 letech.

Podle společnosti, která produkt oznámila, používá DVD standardní formát DVD nicméně místo stříbrného či zlatého povrchu je disk průsvitný bez reflexní vrstvy. Technologie použitá v DiamonDisc technologii byla vyvinuta v Brigham Young univerzitě a byla poprvé uvedena na trh společností Millenniata.

Na DVD je třeba psát speciálním laserem, proto není možné použít běžné vypalovací DVD. Místo toho je třeba poslat data společnosti, která je vypálí na DVD místo vás a DVD vám pošle. Podobné DVD nabízí Kodak Gold Preservation Write-Once DVD-R - uživatele přijde na nějakých 6 dolarů za kus. DiamonDisc vás bude stát 34,95 dolarů, ale může mít slevu při objednání dvou a více přijde 29,95 dolarů na kus, balení po pěti na 149,75 dolarů.

Společnost tvrdí, že se nejedná pouze o vypálení DVD, ale že se také pečlivě zkoumají vypálená data, zda jsou správně vypálena. Můžete si koupit i vypalovací mechaniku, pokud máte zbytečných 4 995 dolarů. Za 5 000 dolarů můžete dostat 150 DiamonDisků a vypalovat co můžete. Vypalovací mechanika se zapojuje do standardních USB portů a používá běžný DVD vypalovací software.

Poslat DVD ze syntetického kamene vydrží 1000 let na facebook
Publikováno 13.11.2009
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License