Co nás pravděpodobně čeká v Leopardovi?

Co nás pravděpodobně čeká v Leopardovi?

Nejbližší pondělí má být oznámena nová verze operačního systému - Mac OS X 10.5 - Leopard. Ačkoliv je software vyvíjen již téměř dva roky, zprávy o něm na veřejnost proniklo jen velmi málo.

Je již velmi dobře známo, že Leopard bude obsahovat Boot Camp - řešení pro startování Mac OS X tak Windows na Intelovském Macovi. Také je známo, že Leopard by se měl dostat do prodeje začátkem roku 2007.

Mapy a iChat
Apple je si vědom silných i slabých stránek svého operačního systému, pokud je má porovnávat s Vistou. Možná právě proto připravuje Apple nové řešení pro Mapy, stejně jako VoIP funkce pro iChat. Také se prý pro novou verzi operačního systému definitivně vybralo jméno Mac OS X 10.5 Leopard.

Kromě těchto zpráv, se objevovaly zprávy o plánech pro iCal, Spotlight a Safari. Bohužel žádné ze zpráv se nepodařilo ověřit, takže je třeba je brát s rezervou.

iCal
Má se zvětšit schopnost sdílení kalendářů, další verze iCalu by měla obsahovat některé z funkcí, které se objevují u podobných typu software třetích výrobců.

Spotlight
Apple má prý rozšířit rozsah hledání tak, aby se nepohybovalo pouze po lokální discích uživatele, ale také na Googlu či Amazonu.

Safari 3.0
Jestliže budeme předpokládat, že zprávy jsou přesné, Apple plánuje Spotlight svázat s další verzí Safari. Tato technologie bude hrát klíčovou roli v nové funkci, která bude dovolovat uživatelům sloužit www stránky do kanálů. Uživatelé tak mohou být schopni prohledávat www stránky podle definovaných www stránek jako "Novinky Apple" či "Sport".

Ať již je pravda jakákoliv, prezentace Leoparda je plánována na nejbližší pondělí 7. srpna 2006 od 10:00 v San Francisku.

Poslat Co nás pravděpodobně čeká v Leopardovi? na facebook
Publikováno 3.8.2006
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License