Cachování iTunes hesla

Cachování iTunes hesla

iTunes má jednu vlastnost, která zpříjemňuje nákupy přes iTunes, avšak může za určitých okolností snížit bezpečnost práce při nákupu nových aplikací (včetně těch zdarma). Problém se jmenuje 15ti minutová cache hesla pro nákup aplikace.

V čem je problém? Pokud chvíli po nákupu aplikace svěříte přístroj někomu jinému, můžete být nemile překvapeni výší částky, která byly utracena na vašem iTunes účtu. To se totiž stalo Mikovi Rohdemu. Stáhnul svému 7 let starému synovi hru, která se jmenuje Fishies. Bez vědomí toho co dělá, jeho kluk si koupil doplněk k rybičkám - truhlici perlami v ceně 149 dolarů a další věci, takže utratil téměř 200 dolarů za jediný den. Rohde zavolal Apple a ten mu většinu peněz vrátil, ale v podmínkách stojí, že všechny prodeje v App Storu jsou konečné, takže bylo jen na dobré vůli Apple, jak se zachová.

Principielně je z uživatelského hlediska příjemné nemuset zadávat heslo při každém nákupu z App Storu, na druhou stranu nevyžadovat heslo může způsobit výše zmíněné problémy. Apple však zatím nenabízí žádnou bezpečnou alternativu tohoto řešení, která by mohla spočívat v:

  • vyžadování hesla při každém nákupu
  • vyžadování hesla při nákupu uvnitř aplikace

V každém případě po nákupu jakékoliv aplikace přes iTunes App Store, by jste měli být opatrní s tím, komu svěřujete přenosné zařízení.

Poslat Cachování iTunes hesla na facebook
Publikováno 19.7.2010
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License