Bezpečnost Mac OS X je slušná, nikoliv výborná

Bezpečnost Mac OS X je slušná, nikoliv výborná

Několik bezpečnostních společností stále kritizují Apple za některé bezpečnostní praktiky v Mac OS X a tvrdí, že systém si říká o potíže - ačkoliv tato kritika není zcela zasloužená.

Apple se začal vysmívat Microsoftu za jeho prohlašování o bezpečnosti v reklamách. To sice zvedlo popularitu společnosti, ale přitáhlo pozornost k nechtěnému zkoumání systému.

Díky malému trhu, který Apple má i jeho pomalý přístup k aktualizacím systému nijak příliš neškodí (vychází se ze zprávy Symantecu). Trnem v oku Apple jsou stránky Month of Apple Bugs, které neustále zveřejňují nové a nové chyby a vyčítají Apple jeho samolibost.

Avšak nehledě na předchozí informace, Apple stále není v nebezpečí kolapsu. Śéf vývoje ze SANS institutu Johanes Ullrich o systému Mac OS X tvrdí, že má mnohem lepší předpoklady aby se ubránil virům a dalšímu malware. "Mac OS X je stále bezpečnější, ačkoliv nikoliv tak moc, jak Apple tvrdí. Některé funkce, jako firewall, nejsou tak skvělé, ale ano, je to stále dost bezpečné.", říká Johanes Ullrich.

Poslat Bezpečnost Mac OS X je slušná, nikoliv výborná na facebook
Publikováno 3.4.2007
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License