Apple žalován kvůli patentu na kompresi videa

Apple žalován kvůli patentu na kompresi videa

Žaloba byla podána společností Multimedia Patent Trust u okresního soudu v Kalifornii. Dalšími žalovanými jsou také Canon, LG a TiVo. Společnost cituje čtyři patenty různých vynálezců podané během let 1990 až 1996. Všechny jsou vedené k technice komprese digitálního videa.

Patenty jsou:

Apple je obviněn z porušování prvních tří kvůli hardwaru, který umožňuje přehrávat video. Kromě hardwaru však porušuje patenty také software jako Final Cut Studio, iTunes či iLife. Podle společnosti Multimedia Patent Trust: "Tyto produkty Apple mohou kódovat a dekódovat video vyhovující standardům specifikovaných ISO a Mezinárodní telekomunikační unií (ITU), včetně MPEG-2, MPEG-4, Part 2 a H.264...Schopnost kódovat a dekódovat video obraz v těchto formátech jsou zabudovány do QuickTime systému, v přenosných počítačích Apple, stolních počítačích a dalších výpočetních zařízeních."

Multimedia Patent Trust prý informovala Apple o porušení patentů již 15. března 2007, ale Apple prý "odmítl převzít licenci a pokračuje s porušováním patentů".

Multimedia Patent Trust tak chce přesvědčit soud, že by Apple mu měl platit "rozumný podíl ze všech produktů schopných přehrávat video". Žalující strana prý utrpěla nevratné škody, za které také požaduje náhradu.

Poslat Apple žalován kvůli patentu na kompresi videa na facebook
Publikováno 22.12.2010
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License