Apple vrací úder Nokii

Apple vrací úder Nokii

Před dvěma měsíci, Nokia zažaloval Apple kvůli porušení patentů v telefonech iPhone. Podle žaloby, Apple porušuje 10 patentů podaných v U.S. vztahujících se k technologickým základům pro použití zařízení v GSM, UMTS a LAN standardech. Patenty pokrývají bezdrátová data, kódování řeči, bezpečnost a kódování. Apple prodává iPhone od roku 2007.

Apple zareagoval taktikou, běžně používanou v těchto patentových sporech. Zažaloval Nokii kvůli patentům, které porušuje Nokie. Apple k žalobě odpovídal slovy Bruce Sewella, generálního zástupce Apple a staršího vice presidenta: "Jiné společnosti s námi musí soutěžit vynalézáním vlastních technologií, ne pouze vykrádáním našich." Apple nezveřejnil, které patenty Nokia porušila.

Dnes se patenty nepodávají kvůli tomu, aby se chránilo intelektuální vlastnictví přímo, ale spíše jako obrana. Kdyby se našla konkurence, která zažaluje společnost, společnost se tak může bránit žalobou, kdy obviňuje původního žalobce z porušení jiných patentů. V ideálním případě pak dochází k dohodě o "výměně" patentů a obě společnosti si pak vesele mohou používat patenty navzájem.

Poslat Apple vrací úder Nokii na facebook
Publikováno 16.12.2009
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License