Apple řeší problém s grafikou u nové řady MacBooků

Apple řeší problém s grafikou u nové řady MacBooků

Apple vyšetřuje dva problémy grafiky v nové řadě MacBooků a MacBooků Pro, oznamuje také že připravuje update software, který by problémy měl řešit.

Prvním problémem je "temná obrazovka smrti", které se objevuje na unibody MacBoocích Pro během hraní her. Uživatelé hlásí, že jejich obrazovka potemní po pár minutách hry, zatímco se celý systém uzamkne a zvuk přejde do nekonečné smyčky.

Když je systém uzamčen, uživatelé ztratí kontrolu na kurzorem a nemají jinou možnost než restartovat Maca pomocí tvrdého resetu. Problém existuje jako pod Windows, tak pod Mac OS X a zahrnuje široké spektrum her, včetně Call of Duty 4, World of Warcraft, Ages of Empires II, Command and Conquer, Oblivion, Companz of Heroes a další.

Někteří uživatel se domnívají, že chyba bude v ovladači nebo chlazení. Mac Book Pro se zahřeje tak rychle, že interní ventilátor nestihne uchladit grafiku, což vede k pádu. Pár uživateů mělo štěští s vyřešním problému tím, že instalovali alternativní drivery pro grafickou kartu NVIDIA a použitím softwarového nástroje SMCFancontrol, čímž upravili rychlost ventilátoru.

Ne všichni uživatelé však měli s tímto postupem štěstí. Další museli vyměnit celou logickou desku. Pak problémy zcela zmizely. Vypadá to, že se jednalo o hardwarový problém v prvních verzích notebooků.

V tuto chbíli Apple potvrdil, že problém existuje, nicméně neidentifikoval závadu. Apple se podle zpráv snaží zjistit, zda je problém v hardware nebo software.

Nezávisle na tomto problému se objevuje ještě další, kde uživatelé MacBooků a MacBooků Pro hlásí vlnění obrazu při posunu ve weblovém prohližeči nebo zobrazením HD obsahu. Problém je častý ve většině systémů v Apple storech avšak neobjevuje se pokud na systému běhají Winodws, což ukazuje na možný problém s macovským NVIDIA ovladačem.

Teorii také potvrzuje skutečnost, že stejný problém existuje na NVIDIA iMacích, ale neobjevuje se u MacBooku Air s Intel grafickou kartou nebo na iMacích s ATI grafickou kartou. Další teorie je, že se jedná o problém NVIDIA grafiky a Apple Webkitu, což by také vysvětlovalo, proč se problém neobjevuje u Windows a na macovi s aplikacemi, které nepoužívají WebKit, jako např. Opera.

Poslat Apple řeší problém s grafikou u nové řady MacBooků na facebook
Publikováno 28.11.2008
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License