Apple opouští Americkou Obchodní Komoru

Apple opouští Americkou Obchodní Komoru

Jak odpověď na poslední zprávy, které jdou proti snahám omezit skleníkové plyny, Apple na protest rezignoval na pozici člena v Americké Obchodní Komoře.

Apple v pondělí poslal komoře dopis, ve kterém píše že Apple "bude chránit životní prostředí a komunity ve kterých pracuje ve světě." Podle The New York Times, komora nedávno učinila poznámku podle které je proti snahám Environmental Protection Agency omezit skleníkové plyny a Apple nesouhlasí s tímto postojem.

"Jako společnost pracujeme velmi tvrdě, abychom redukovali vlastní emise skleníkových plynů, spoléháme na obnovitelné zdroje energie v našich továrnách a navrhujeme více eneregicky efektivních produktů pro naše zákazníky," Catherine A. Novelli, vice presidentka Worldwide Government Affairs, psala komoře. "Převzali jsme iniciativu bez vládního mandátu, protože věříme, že je to správná věc. Apple podporuje regulaci emisí skleníkových plynů a je frustrující, že komora s námi nesouhlasí."

Nedávno komora nesouhlasila s tvrzením, že EPA má vliv na emisi skleníkových plynů. Komora by raději viděla tyto omezení schválené legislativním procesem v Kongresu.

"Upřednostňovali bychom, kdyby komora měla více proaktivní přístup v tomto kritickém čase a sehrála konstruktivní roli v řešení klimatického problému," říká Novelli, "protože se pozice komory tak ostře liší od názorů Apple, rozhodli jsme se resignovat na členství s platnostní ihned."

The New York Times poznamenali, že Apple není jediný, který odešel: Pacific Gas & Electric, PNM Resources a Exelon, tři společnosti vyrábějící nástroje rezignovali v minulých týdnech. Nike rezignoval z vedení komory, ale ponechal si členství.

Před týdnem, Apple začal podávat zprávy o emisích uhlíku, porpvé co společnost nabídla takové informace veřejnosti. Apple říká, že jeho produkty produkují mnohem více emisí než jeho továrny.

Zakladatel Apple, Steve Jobs také v interview oznámil plány na rozšíření ekologických plánů společnosti. Apple byl přinucen chovat se ekologicky po té, co byl napaden Greenpeace za použití toxických chemikálií ve svých produktech.

Podle Wikipedie, Spojené Státy neratifikovaly Kjótský protoko i přes to, že samy mají cca 36 % podíl na emisi skleníkových plynů ze všech zemí Dodatku (= promyslově vyspělých zemí).

Poslat Apple opouští Americkou Obchodní Komoru na facebook
Publikováno 6.10.2009
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License