Apple officiálně startuje s Windows XP

Apple officiálně startuje s Windows XP

Apple včera uvolnil software Boot Camp, veřejnou beta verzi aplikace, která umožňuje Intelovským Macům startovat Windows XP. Aplikace je od včerejška dostupná ke stažení. Boot Camp dovoluje uživatelům s Windows XP Installačním diskem instalovat Windows XP na Intelovského Maca a když je instalace dokončena, uživatelé mohou restartovat počítač a vybrat si, zda chtějí Mac OS X nebo Windows XP. Boot Camp by měl být součástí Leoparda, další verze Mac OS X. První ukázky z tohoto systému budou k vidění v srpnu na Worldwide Developers konferenci.

Postup je velmi podobný tomu, co je již známo z "hackerské" verze Boot Campu:
1. Aktualizovat Maca na poslední verzi Mac OS X a poslední aktualizaci firmwaru.
Jediným problémem 2. Vypálit CD s ovladači, které Windows potřebují k rozpoznání specifického hardware.
3. Software také pomáhá s rozdělením disku pro instalaci Windows, bez nutnosti přesouvat macovské soubory. Software také umožňuje smazání oddílu disku pro Windows.
4. Můžete vložit instalační disk Windows (Windows XP Home Edition nebo Professional, Service Pack 2), restartovat a normálně pokračovat v instalaci Windows. Trik spočívá v tom, vybrat si manuálně disk C:. Pokud to neuděláte, hrozí že si smažete data.
5. Po instalaci budete potřebovat Macintosh Drivers CD, které jste si před tím vypálili. Po vložení CD, budou automaticky nainstalovány všechny ovladače.
6. Instrukce upozorňují, že je vhodné zabezpečit Windows.

Podle MacWorldu je tento tah zaměřen primárně pro uižvatele Windows. Odstraňuje tak totiž poslední překážku, která odrazuje uživatele Windows od koupě Maca. Prakticky přes noc se Apple podařilo vytvořit nejuniverzálnější počítačovou platformu - Alespoň podle Tima Bajarina, prezidenta konzultační firmy Creative Strategies.

Podle MacNN, kde redaktor testoval Windows XP na Macovi, běhají Windows výtečně. Setkal se jen s několika problémy: hodiny se vždy resetovaly pokaždém spuštění Windows, musel si koupit novou kopii Windows XP, nemohl použít bezdrátovou klávesnici při instalaci a musel si vybrat disk C během instalace.

MacNN také přináší informaci, že Microsoft stále ještě není rozhodnutý, zda bude poskytovat podporu pro Windows XP na Macích, pokud uživatelé budou používat Boot Camp technologii. Podle něj má stále ještě mnoho nezodpovězených otázek, takže na finální odpověď si ještě chvíli počkáme.

Myslí te si, že je Boot Camp z dlouhodobého hlediska krok správným směrem?

Poslat Apple officiálně startuje s Windows XP na facebook
Publikováno 6.4.2006
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License