Apple neúmyslně pomáhá Microsoftu s Windows 7?

Apple neúmyslně pomáhá Microsoftu s Windows 7?

"Pokud chcete zaútočit na krále, musíte jej zabít," tvrdí Raph Waldo Emerson. Apple tím, že si s Microsoftem hraje a nezabíjí jej v enterprise segmentu mu nedobrovolně poskytl čas pro implementaci Windows 7.

Alespoň toto je pozice CEO společnosti Likewise Barry Crista, kterou popsal ve svém blogu. Určitým způsobem Crist není závislý ani na Apple nebo Microsoft, jeho společnost provádí audit a autentifikační řešení, která jsou na různých operačních systémech: Mac OS X, Windows, Unix i Linux.

Společnost má úžasné trička, jako je poukázáno v původním článku ( viz odkaz dole). Trička ukazují důležitost technologií, které umožňují heterogenní operační systém pracovat. Homogenita je nudná a upřímně, nepraktická.

A to je místo kde Apple selhal. Ať již záměrně nebo nikoliv poskytl Microsoftu dobrý model od kterého může kopírovat moderní operační systém. Crist dále vysvětluje:

Apple významně pomohl Microsoftu „postavit se správně“ k Windows 7. Náš technický tým velmi podrobně zkoumal Windows 7 beta. Je to tým, který nic neopomenul a zcela jistě není trestán za kritiku technologií Microsoft. První zprávy týmu jsou pozitivní. Microsoft doručil správný operační systém a načasování nemůže být lepší.

Pochybuji, že Apple má chuť na enterprise segment. Zatím zcela jistě nikoliv. Je stále spíše podobný exkluzivnímu butiku, ačkoliv jej má rád a který získává zvýšený zájem z enterprise trhu. Ano, Microsoft má své problémy, ale Apple propásl svou šanci jej smrtelně zranit.

Pro Crista je to v pořádku, jeho práce je závislá na možnostech výběru, nikoliv na testech které prověří, že Windows jsou jedinou vhodnou odpovědí na každou otázku. Takže tak dlouho dokud velké společnosti budou chtít běhat více systémů než Windows, Cristův Likewise bude prodávat hromadu software a triček.

Poslat Apple neúmyslně pomáhá Microsoftu s Windows 7? na facebook
Publikováno 6.3.2009
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License