Apple najal bezpečnostního experta z NSA

Apple najal bezpečnostního experta z NSA

Prý jako odpověď na žádosti enterprise organizací, Apple přijal experta na počítačovou bezpečnost Davida Rice. Ten se stal ředitelem "global security".

Potvrdilo to několik zdrojů. Rice má pracovat u Apple od březnu. David Rice je velmi respektované jméno v kruzích okolo IT bezpečnosti. Rice má zvýšit zabezpečení Apple.

Rice vystudoval americkou námořní akademii v roce 1994 a získal inženýrských diplom v oborech Information Warfare a Systems Engineering na námořní postgraduální škole. Před Apple pracoval jako analytik pro Národní bezpečnostní agenturu (NSA) a jako "Special Duty Cryptologic office! pro Námořnictvo.

V současné době je Rise ředitelem The Monerey Group, strategické konzultační společnosti. Rice je také autorem knihy "Geekonomics", která v roce 2007 popisovala bezpečnostní chyb od těch softwarových až po zeslabené mosty a další fyzické infrastruktury.

Apple zvýšil své snahy o zvýšení bezpečnosti, částečně také kvůli zvýšení důvěry korporací a vládních agentur, které začínají adoptovat iPhone a iPad.

Minulý rok Apple přijal bývalého šéfa bezpečnosti v Mozilla Coproration a bezpečnostního vedoucího pro Microsoft Windows XP Service Pack 2 jako staršího manažera pro bezpečnost.

Poslat Apple najal bezpečnostního experta z NSA na facebook
Publikováno 24.1.2011
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License