Apple má na krku další žalobu

Apple má na krku další žalobu

Tentokráte se jedná o žalobu společnosti OPTi, za porušení patentů č. 5,710,906; 5,813,036;6,405,291; Všechny pojmenované Predictive Snoopig of Cache Memory for Master-Intitiated Accesses. Apple patent porušil vytvářením, prodávaní a nabízením stolních a přenosných počítačů, které obsahují tuto technologii.

Žaloba se netýká jen Apple, ale také dalších společností, které dosud nebyly jmenování a má se jednat o masivní útok na 1společnosti, které využívají tuto technologii.

V nedávné době OPTi zažalovala AMD (20. listopadu 2006). Před tím se mimosoudně dohodla s nVidii, kterou zažalovala 19. října 2004 a v srpnu 2006 oznamovala mimosoudní vyrovnání - 10 mil. dolarů jako úvodní poplatky, 1 mil. dolarů za licenci na Compact ISA-Bus interface a až 12 kvartálních poplatků 750 000 za využívání patentované technologii.

Zůstává dosud záhadou, které produkty jsou vlastně porušením patentu, Apple totiž používal čipy AMD pro periferní produkty jako AirPort, nicméně žaloba OPTi zmiňuje stolní a přenosné počítače a servery, tedy všechny které nyní obsahují procesory od Intelu.

Strávil jsem notný čas hledání zmínek o dalších žalobách OPTi, avšak mezi nimi Intel nebyl. Je tedy dosud otázkou, jak se k žalobám postaví Intel, protože dle mého laického názoru, Apple nemůže za to, že Intel vyrobil desky, které porušují patent.

Poslat Apple má na krku další žalobu na facebook
Publikováno 23.1.2007
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License