Aplikace, která mi chyběla: Password Gorilla

Aplikace, která mi chyběla: Password Gorilla

V práci jsem bohužel nucen používat PC a jak to tak bývá v zajištěných systémech, mám také spoustu hesel, které nejen že jsou douhá, ale mají také jedno společné - jsou nezapamatovatelné.

Na druhou stranu doma na Macíkovi občas ty hesla potřebuji. Nezbylo než nalézt aplikaci, která je schopna hesla nejen uložit, zakódovat, ale také musí být multiplatformní. Dalo to sice trochu práce, ale nakonec jsem ji našel.

Aplikace se jmenuje Password Gorilla, jejíž poslední verze je 1.4. Password Gorilla je derivát programu Password Safe, ale na rozdíl od svého otce, Password Gorilla funguje pod Windows, Mac OS X i Linuxem. Má hesla jsou bezpečně uložená, program navíc sám nabízí generování hesel, včetně možnosti negenerovat znaky, které se často pletou, jako například 0 a O či 1 a l.

Software je opět open source, takže nic nebrání tomu, aby jste si jej vyzkoušeli.

Pokud by vás trápil vzhled a jednoduchost aplikace, můžete se podívat na VaultletSuite2Go aplikaci, která dělá totéž a vypadá trochu líp. Na druhou stranu je trochu náročnější na počítač, díky tomu že využívá Javu. Samozřejmě, že se předpokládá, že Java je nainstalována na počítači.

Poslat Aplikace, která mi chyběla: Password Gorilla na facebook
Publikováno 25.9.2007
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License