Android se chlubi téměř 100 000 aplikacemi. Má být na co hrdý?

Android se chlubi téměř 100 000 aplikacemi. Má být na co hrdý?

Android je velmi mladý operační systém, a jako u každého systému, záleží i u mobilní platformy na tom, jaké aplikace jsou k dispozici. Androlib.com zveřejňuje pravidelně statistiky toho, kolik aplikací je u Androidu ke stažení. Zatímco před rokem obsahoval pár tisíc aplikací, dnes se blíží již ke 100 000.

Osobně si myslím, že výkřiky lidí, kteří si koupili mobil s Androidem, že jsou na tom lépe než Apple, protože mají nejvíce rostoucí platformu nejsou na místě. Vzhledem k tomu, že neexistuje kontrola kvality aplikací, do Android marketu se dostávají nejen nekvalitní aplikace, ale také aplikace které přináší bezpečnostní riziko. Ne že by u App storu toto riziko nebylo, ale přeci jen je o trochu nižší než Androidu.

App Store. který byl spuštěn o několik let dříve (přesněji 11. července 2008), má podle serveru 148apps ke stažení přes 230 000 aplikací. Lze tedy říci, že na tom uživatelé iPhone telefonů jsou dosud stále o trochu lépe a navíc se jedná o kvalitativně lepší aplikace než u androidu (statisticky řečeno).

Poslat Android se chlubi téměř 100 000 aplikacemi. Má být na co hrdý? na facebook
Publikováno 13.7.2010
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License