Amorfní kovová slitina se velmi pravděpodobně dostane do produktů Apple

Amorfní kovová slitina se velmi pravděpodobně dostane do produktů Apple

Apple se dohodl s Liquidmetal Technologies na exkluzivní licenci pro využití speciální amorfní slitiny, kterou Liquidmetal Technologies vyvinulo. Běžný kov má krystalickou atomární strukturu (opakovaný vzor krystalů), ale amorfní slitina kovu nemá tuto krystalickou strukturu. To dovoluje výrobců upravit tvar slitiny bez obav z obvyklých strukturálních a tažných omezení.

Díky tomu je možné použít tuto slitinu ve sportu, v medicíně, ve vesmíru, ve šperkařství a samozřejmě v elektronice. Produkty vytvořené z této slitiny jsou lépe odolné nárazům a jsou také lehčí než srovnatelné produkty z běžných kovů.

Dohoda obou společností byla podepsána minulý čtvrtek, ale veřejnost se o nich dozvěděla až po uvolnění formuláře 8K komise pro výměnu a bezpečnost. Apple tak získal trvalou, celosvětovou, exkluzivní licenci pro komercionalizaci této technologie, kterou dříve používal Samsung (telefon Samsung Ego S9402), Omega (v hodinkách) či Sandisk (ve flash disku).

Spekuluje se také o tom, že se Apple může rozhodnout použít tuto slitinu nejen pro iPhone a iPad, ale také pro svou řadu přenosných počítačů.

Poslat Amorfní kovová slitina se velmi pravděpodobně dostane do produktů Apple na facebook
Publikováno 10.8.2010
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License