Aktualizováno: Vánoční ADSL od Telecomu?

Aktualizováno: Vánoční ADSL od Telecomu?

Již asi měsíc se snažím vyřešit své internetové připojení. V bytě telefon nebyl, UPC se do bytu nedostane, takže jsem přemýšlel co vyvést. Nakonec jsem se rozhodl pro ADSL připojení.

Protože jsem nechtěl řešit několik věcí najednou a zbytečně neprotahovat agónii bez internetu, rozhodl jsem se že využiji toho, že Telecom má již rozvody po domě, takže budu moci využít vánoční nabídky ADSL i s připojením telefonu. Hold tři týdny vydržím bez internetu. Pokud bych si volil alternativního operátora, počítám s tím, že by to bylo ještě o fous pomalejší, protože ten si okruh stejně pronajímá od SPT Telecomu. Situace však byla mnohem barvitější.

Když mi minulý týden technik zapojil telefon a přinesl ADSL router, byl jsem nadšen, že se konečně dostanu k internetu. Oč větší bylo zklamání, když jsem zjistil, že sice router funguje, nicméně se nikam na internet nespojí. Telefonát na helpdesk telekomu moc nezabral, protože ten zadal poruchu na mém telefoním čísle a že prý technici mají 48 hodin na to, problém vyřešit. 48 hodin vypršelo v sobotu, kde se mi také jeden z techniků ozval, že už by to mělo fungovat a pokud ne, ať si zase zavolám na helpdesk. Nefungovalo to. Tak jsem volal a volal a volal. V pondělí večer se mi ozval technik (po telefonátu na helpdesk), který se mnou prošel nastavení modemu a zjistil, že to stále nefunguje. Poradil mi, ať zajdu na prodejnu Telepointu, kde jsou schopni modem vyzkoušet.

Hned následující den jsem se vydal do prodejny Telepointu, kde mi řekli, že mi modem vyzkoušet nemůžou, ale že mi mohou dát jiný, který si však musím koupit. Říkal jsem si, alespoň to už vyřeším. Po příchodu domů jsem experimentálně zjistil, že modemem to nebylo. Nový modem se totiž choval naprosto stejně jako ten starý. Znovu telefonát na helpdesk, znovu procházení nastavení a znovu přenechání technikům.

Asi půl hodiny po té, co jsem opustil byt abych začal konečně dělat něco rozumného mi volal technik telecomu, jestli prý jsem u počítače, abych vyzkoušel ADSL. Oznámil jsem mu, že nejsem a rovnou se zeptal, k čemu mě u toho počítače potřebuje. Onen člověk prohlásil, že se mnou chce projít nastavení modemu. Už jsem trochu vypěnil a vysvětlil mu, že nastavovaní modemu už se mnou procházelo 5 lidí, ať tento krok rovnou přeskočí a začne problém řešit. Velmi, velmi neochotně pochopil, že čekat na ověřování nastavení modemu je jen ztráta času a tak přenechal úkol svým kolegům, ať překontrolují nastavení ústředny, drátů atd.

Dnes jsem dostal opět telefonát od SPT Telecomu, že už je to opraveno (Asi 3. toho druhu). Jsem tedy zvědav, jestli po té co dorazím domů zjistím, že ADSL už opravdu funguje anebo zjistím že Vánoční Internet Express znamená, že bude až o Vánocích.

Aktualizováno: Včera večer, když jsem dorazil domů modem modemoval, router routeroval, wifi fungovalo, takže jsem se poprvé připojil k internetu přes ADSL.:-) Telecomu se podařilo zavést ADSL linku za 29 dní.

Poslat Aktualizováno: Vánoční ADSL od Telecomu? na facebook
Publikováno 15.12.2005
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License