Adobe má dnes uvolnit beta verzi Lightroom

Adobe má dnes uvolnit beta verzi Lightroom

Jedná se o odpověd Adobe na Applovský Aperture. Adobe má uvolnit Lightroom jako veřejnou beta verzi pro Macintoshe, aby získala podklady od profesionálních fotografů ještě před vypuštěním plné verze během tohoto roku.

Lightroom má mít interface spíše podobný Aperture než ostatním Adobe aplikacím. Adobe tvrdí, že Lightroom využívá některé funkce z Photoshopu,ale umožňuje fotografům pracovat jiným způsobem.

Veřejně se má Lighroom pro Macintosh OS X 10.4.3 objevit zítra na MacWorldu Expu v San Franciscu. Doporučené požadavky jsou Macintosh OS X 10.4.3, 1GHz PowerPC G4 procesore, 768MB RAM a rozlišení 1024x768 bodů.

Při srovnání Aperture a Lighroom se Lightroom tváří více přímočaře a méně ambicí. Aperture má o něco více sofistikovaný přístup.

Totéž se týká porovávání snímků. Lighroom má Porovnávací mód, který dovoluje klepnout s jablíčkem na náhled pro přidávání snímků k porovnávání, ale neuvidíte stohování jako u Aperture.

To co Adobe udělalo, a Aperture ne, je editace Camer Raw snímků přímo v palikaci. Jestliže pracujete s tímto formátem, urychlí se vám práce.

Aperture vygenerovalo mnoho diskuzí o tom, jak jsou uloženy snímky v galerii. Lighroom také používá tento přístup, navíce však zachovává volbu uložit obrázky mimo aplikaci v souborovém systému.

Poslat Adobe má dnes uvolnit beta verzi Lightroom na facebook
Publikováno 9.1.2006
 

Změna barev | Autorská práva | Kontakt | Podpora | RSS kanály
© 2006 Gandalf, Design by Mirek
Creative Commons License